LT EN SE

Pjovimas vandens abrazyvine srove

Pjaunant abrazyvine vandens srove žymiai sumažėja gamybos kaštai, todėl laimi abi pusės – gamintojas, galintis pasiūlyti patraukliausią kainą, ir klientas, kurio užsakytų gaminių kokybė pranoksta lūkesčius. Metalo apdirbimo specialistai pjovimą abrazyvine vandens srove įvardija kaip universaliausią kietųjų medžiagų apdirbimo metodą. Ši dar gana nauja technologija vystosi kasmet, ji pritaikoma vis naujose pramonės šakose ir sektoriuose. 

Plovimas vandens srove gali būti vadinamas ir ekologišku, nes pjaunant neišsiskiria jokios pavojingos dujos ar skysčiai. Naudojant šią metodiką pjaustomi gaminiai neįkaista, nesudaroma mechaninė įtampa, todėl gaminys nekeičia savo formos, struktūros. Tai unikali ir efektyvi šaltojo pjovimo metodika, pritaikoma ne tik pjaustant plieno, titano gaminius, bet ir detales iš akmens ar stiklo. Srove galima ir gręžti, ne tik pjaustyti. 

pjovimas vandens srove

Pjovimas vandens srove sukuriant aukštą slėgį

Esminiai sistemos elementai – siurblys, vamzdžiai ir speciali pjovimo galvutė. Vanduo iš siurblio tekėdamas vamzdžiais patenka į galvutę, o švirkščiamas iš jos labai dideliu slėgiu ir jėga pjauna. Kad procesas vyktų sklandžiai ir tiksliai, naudojamos ypatingos technologijos ir medžiagos. Metalo pjovimas abrazyvine srove ypatingas tuo, kad čia būtinas preciziškas tikslumas, nes antraip sistemą gali apnikti erozija. 

Ilgą laiką egzistavo du pjovimo vandeniu tipai – pjaunant vien vandeniu arba abrazyvine vandens srove. Pastarasis metodas vis dažniau išstumia pirmąjį. Pjaunant abrazyvine srove, vanduo yra tik pagalbinė medžiaga, pagreitinanti abrazyvinių dalelių judėjimą. Abrazyvinė srovė yra net kelis šimtus kartų galingesnė už gryno vandens srovę, todėl galima pjaustyti pačias kiečiausias medžiagas. 

Pagrindiniai pjovimo pasitelkus abrazyvinę vandens srovę privalumai: 

  • Universalumas; 
  • Atsparumas karščio poveikiui; 
  • Procesą paprasta programuoti ir kompiuterizuoti; 
  • Nesukuriama mechaninė įtampa;
  • Pjovimo siūlės storis 1 mm; 
  • Technologija visiškai nereikli pjaunamo gaminio geometrijai; 
  • Pjaunamos medžiagos storis 0,1-110 mm
  • Beveik nėra pjaustomos medžiagos nuostolių;
  • Vienu metu galima pjauti tiek viena, tiek ir keliomis galvutėmis; 
  • Galima pjauti beveik visų rūšių ir tipų medžiagas; 

Abrazyvinė srovė – tai iki reikiamo dydžio smiltelių apdorotas smėlis, kuris, susimaišęs su vandeniu, didele srove sukuria pjovimo jėgą. Dažniausia panaudojama gryna medžiaga – granatas. Ji pasižymi tvirtumu, jos kaina – santykinai maža. iš granato gaminamas ir raudonas švitrinis popierius. Priklausomai nuo pjaunamo paviršiaus nuo 50 iki 120 dydžio gali varijuoti ir granato dalelių dydis. Didžiausią įrenginio sąnaudų dalį sudaro abrazyvinės medžiagos, sistemai eksploatuoti dar reikia energijos, oro, vandens, atsarginių galvučių dalių, keičiamųjų dalių, filtrų ir kt. 

Pjaunant abrazyvine vandens srove reikia nustatyti didžiausią galimą galingumą, spaudimą, sureguliuoti optimalų abrazyvinės medžiagos kiekį. Kuo didesniu greičiau ir didesniu galingumu pjaunama, tuo mažiau kaštų patiriama ir pasiekiama geresnių rezultatų.